گفتگو

گزارش های خبری سازمان های بین المللی ویژه

آزادی موقت الهام صمیمی از زندان اوین

پایگاه اطلاع رسانی ریسمان ـ پنجشنبه ۲۰ آذر ماه ۹۹، الهام صمیمی دانشجوی انسان‌شناسی دانشگاه تهران که روز سه شنبه ۴ آذرماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود پس از پایان مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از بند زنان زندان اوین آزاد شد.

شوراهای صنفی دانشجویان کشور در این خصوص اعلام کرد، الهام صمیمی فعال دانشجویی پس از ۱۷ روز بازداشت با وثیقه یک میلیارد و سیصد میلیون تومانی آزاد شده است.

شورای صنفی دانشجویان کشور در گزارشی از بازداشت این دانشجو، نوشته بود: «نیمه شب ۲۵ مهر ماه ماموران امنیتی به خانه الهام صمیمی، یورش برده بودند و کتاب‌ها، لوازم شخصی و وسایل الکترونیکی از جمله موبایل و لپ‌تاپ او و دیگر افراد ساکن در منزل از جمله وسایل بستگان و مهمان‌های او را ربوده و خود او را به برخورد امنیتی و قضایی» تهدید کرده بودند.

الهام صمیمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

نوکیش مسحی

بازداشت ۳ نوکیش مسیحی در دزفول

ریسمان ـ دوشنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۰؛ اسماعیل نریمان‌پور، محمدعلی ترابی و علیرضا ورک شاه، ۳ نوکیش مسیحی توسط ماموران وزارت اطلاعات در دزفول بازداشت

کیوان صمیمی

احضار کیوان صمیمی به دادسرای اوین

ریسمان ـ یکشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۰؛ کیوان صمیمی، سردبیر نشریه ایران فردا و از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر محبوس در زندان اوین از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.