گفتگو

گزارش های خبری سازمان های بین المللی ویژه

مخالفت دادستان با صدور حکم برائت

پایگاه اطلاع رسانی ریسمان ـ دوشنبه ۸ دی‌ماه ۹۹؛ دادستانی تهران به صدور حکم برائت پریسا رفیعی، دانشجوی زندانی اعتراض کرد. این خبر را سلطانعلی رفیعی، پدر پریسا رفیعی دانشجوی زندانی در صفحه توییتر خود تایید کرد و نوشته: «روز شنبه با مراجعه به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران متوجه شدم حکم تبرئه این دانشجوی زندانی در یک پرونده با اعتراض دادستان تهران مواجه شده و به دادگاه تجدیدنظر ارجاع شده».

حکم تبرئه پریسا رفیع که اکنون به خاطر محکومیت در پرونده اعتراضات صنفی زندانی است، مربوط به پرونده دیگری علیه اوست که پس از نامه سرگشاده‌اش درباره شرایط ناگوار دوران بازداشت تشکیل شد.

پریسا رفیع ۲۳ ساله در نامه‌ای که سال گذشته از اتفاقات دوران بازداشت خود منتشر کرد، نوشت ضابطان امنیتی،‌ وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران،‌ به صورت «غیرانسانی و خشونت‌آمیز» بر زندانیان، به‌خصوص زندانیان زن،‌ اعمال فشار می‌کنند.

او در این زمینه به «بازی‌های روانی»،‌ «بازداشت در سلول انفرادی بی‌نام‌ و نشان»،‌ «بی‌خبری از دنیای بیرون»،‌ «شکنجه‌های روحی» و همچنین گرفتن «تست بکارت اجباری» در دوران بازداشت اشاره کرده بود.

پریسا رفیعی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

نوکیش مسحی

بازداشت ۳ نوکیش مسیحی در دزفول

ریسمان ـ دوشنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۰؛ اسماعیل نریمان‌پور، محمدعلی ترابی و علیرضا ورک شاه، ۳ نوکیش مسیحی توسط ماموران وزارت اطلاعات در دزفول بازداشت

کیوان صمیمی

احضار کیوان صمیمی به دادسرای اوین

ریسمان ـ یکشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۰؛ کیوان صمیمی، سردبیر نشریه ایران فردا و از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر محبوس در زندان اوین از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.