گفتگو

گزارش های خبری سازمان های بین المللی ویژه

هویدا

شوخی تلخ در حافظه تاریخی یک ملت

بهار هر سال موعد افزایش قیمت‌هاست. افزایش قیمت‌هایی که مردم کوچه و بازار حالا دهه هاست آن را با گوشت و پوست و استخونشون حس

روایت علی نوریزاد از بازدید اخیر نمایندگان کمیسیون اصل نود مجلس از زندان

پایگاه اطلاع رسانی ریسمان – دوشنبه ۲۷ بهمن ۹۹؛ علی نوریزاد، فرزند زندانی سیاسی محمد نوریزاد، در فایل صوتی که توسط مادرش فاطمه ملکی منتشر شده، ضمن اشاره به شرایط نابسامان نگهداری زندانیان در زندان تهران بزرگ (فشافویه)، خبر از بازدید برخی نمایندگان عضو کمیسیون اصل نود مجلس در تاریخ یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹ از این زندان داد. وی در بخشی از سخنانش گفت:  “به آنها گفتم مگر چه کرده پدر من جز اینکه انتقاد کرده؟ چطور شبها خوابتان می برد؟ من فقط به دلیل اینکه فرزند نوریزاد هستم اینجایم و به آن افتخار می کنم و من تنها بازمانده هواپیمایی ها هستم”. 

علی نوریزاد روز سه‌شنبه ۲ اردیبهشت،‌ از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری، به اتهامات «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور از طریق شرکت در تجمعات دی ماه ۱۳۹۸»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، و «توهین به رهبری» به ۴ سال و ۲ ماه زندان و ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها و دسته جات سیاسی محکوم شده است.

پخش ویدیو

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

اسماعیل گرامی

برگزاری جلسه بازپرسی اسماعیل گرامی

ریسمان ـ یکشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰؛ جلسه بازپرسی اسماعیل گرامی، فعال کارگری در شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین در خصوص اتهاماتی از جمله «اخلال در

یاسین قاسمی بجد

برگزاری جلسه دادگاه یاسین قاسمی بجد

ریسمان ـ دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰؛ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی بجد نویسنده، شاعر و مترجم در دادگاه کیفری ۲ زاهدان برگزار شد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.