گفتگو

گزارش های خبری سازمان های بین المللی ویژه

آزادی کیومرث مرزبان از زندان اوین

پایگاه اطلاع رسانی ریسمان – چهارشنبه ۶ اسفند ۹۹؛ کیومرث مرزبان، نویسنده و طنزنویس امروز چهارشنبه ۶ اسفندماه پس از تحمل ۲ سال و شش ماه حبس به صورت زودهنگام از زندان اوین آزاد شد. وی در آذرماه ۹۸ شامل عفو و تخفیف مجازات شده بود.

کیومرث مرزبان توسط دادگاه انقلاب تهران، به اتهامات “ارتباط با دول متخاصم”، “توهین به مقدسات”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام”، “توهین به رهبری و بنیانگذار” و “توهین به مسئولین” به ۲۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شده و حکم صادره در مرحله تجدید نظر عینا تائید شده بود.

وی فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۸۴ با فیلم‌سازی آغاز کرده و تا سال ۱۳۸۸ هشت فیلم کوتاه ساخت. کیومرث مرزبان در سال ۸۸ ایران را ترک نمود و در مالزی پادکستی بنام رادیو سنگتاب را در فیسبوک راه اندازی کرد. او که ۲۶ سال دارد  سال ۹۶ پس از ۸ سال به ایران بازگشت و در تاریخ ۴ شهریور ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

 

کیومرث مرزبان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

نوکیش مسحی

بازداشت ۳ نوکیش مسیحی در دزفول

ریسمان ـ دوشنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۰؛ اسماعیل نریمان‌پور، محمدعلی ترابی و علیرضا ورک شاه، ۳ نوکیش مسیحی توسط ماموران وزارت اطلاعات در دزفول بازداشت

کیوان صمیمی

احضار کیوان صمیمی به دادسرای اوین

ریسمان ـ یکشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۰؛ کیوان صمیمی، سردبیر نشریه ایران فردا و از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر محبوس در زندان اوین از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.