گفتگو

گزارش های خبری سازمان های بین المللی ویژه

هویدا

شوخی تلخ در حافظه تاریخی یک ملت

بهار هر سال موعد افزایش قیمت‌هاست. افزایش قیمت‌هایی که مردم کوچه و بازار حالا دهه هاست آن را با گوشت و پوست و استخونشون حس

تفهیم اتهام عبدالرسول مرتضوی برای پرونده تازه

پایگاه اطلاع رسانی ریسمان – سه‌شنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۰؛ عبدالرسول مرتضوی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، در دادسرای اوین حاضر و از بابت پرونده جدیدی که اخیرا برای وی گشوده شده تفهیم اتهام شد. 

عبدالرسول مرتضوی، هفته نخست فروردین‌ماه امسال از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد، با این وجود از زمان انتقال تاکنون پای مصنوعی این مجروح جنگی ایران و عراق در اختیار او قرار داده نشده است.

در جریان این جلسه که در شعبه ۶ بازپرسی دادسرای اوین برگزار شد، عبدالرسول مرتضوی به اتهام «توهین به رهبری، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی» مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. اتهام تبلیغ علیه نظام در ارتباط با یک بیانیه و اتهامات توهین به رهبری و اخلال در نظم عمومی به بهانه سر دادن شعار در زندان اوین به وی نسبت داده شده است.

 

عبدالرسول مرتضوی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

اسماعیل گرامی

برگزاری جلسه بازپرسی اسماعیل گرامی

ریسمان ـ یکشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰؛ جلسه بازپرسی اسماعیل گرامی، فعال کارگری در شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین در خصوص اتهاماتی از جمله «اخلال در

یاسین قاسمی بجد

برگزاری جلسه دادگاه یاسین قاسمی بجد

ریسمان ـ دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰؛ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی بجد نویسنده، شاعر و مترجم در دادگاه کیفری ۲ زاهدان برگزار شد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.