گفتگو

گزارش های خبری سازمان های بین المللی ویژه

مرگهای مشکوک زندان

مرگ های مشکوک زندان (بخش اول)

با شعار رافت و انسان دوستی دینی بر سر کار آمد اما از همان ابتدا با بی رحمانه‌ترین شکل ممکن حذف فیزیک مخالفانش را در

احضار محمد حسینی اجدادی به دادگاه اجرای احکام

ریسمان ـ سه‌شنبه ۲۱  اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰؛ محمد حسینی اجدادی، شهروند ساکن شهرستان لاهیجان جهت اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادگاه کیفری ۲ تهران احضار شد.

طی یک تماس تلفنی از سوی اجرای احکام دادگستری لاهیجان به نیابت از دادگاه کیفری تهران به مادر محمدحسینی که وثیقه گذار او بوده، گفته شده در صورتی که محمدحسینی خود را معرفی نکند، وثیقه تودیع شده اجرا خواهد شد.

این درحالیست که تمامی مراحل دادرسی آقای حسینی اجدادی بدون حضور و اطلاع وی صورت گرفته و او پس از احضار پیشین جهت اجرای حکم، با ورود به سامانه ثنا از صدور و قطعی شدن حکم صادره علیه خود مطلع شده است.

محمد حسینی اجدادی تابستان ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه در شهرستان لاهیجان بازداشت و یک هفته بعد با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ تومانی آزاد شد. این پرونده در ارتباط با مطالب منتشر شده در فضای مجازی علیه وی گشوده شده بود.

وی نهایتا در تاریخ ۴ دی ماه ۹۸ توسط شعبه ۱۰۳۷ دادگاه کیفری دو تهران به اتهام «نشر اکاذیب علیه مقامات رسمی کشور به قصد تشویش اذهان عمومی »  به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و پرداخت ۴ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین اخبار

سیروان ایناخی

بازداشت یک شهروند اهل پاوه

 ریسمان – پنجشنبه ۲۷ خردادماه ۱۴۰۰، سیروان ایناخی شهروند اهل توابع شهرستان پاوه در استان کرمانشاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.